דף ראשי
צור קשר
מי אנחנו
הוספה למועדפים
הפוך לאתר הבית
האתר באנגלית
האתר בעברית
תיירות מגדל שמס >> לאכול בכפר >> מסעדות >>
עין אלתינה

טלפון 04-6983292
נייד 052-6369439
גישה לנכים יש
פתוח בשבת כן
כשר לא
ארוחת בוקר לא

פרטים נוספים

מטפסים אל החרמון? או אולי שבים משם אחרי יום גדוש פעילויות? הרעב מכווץ את בטנכם?

בעיקול החד של מג'דל שמס בוודאי גם אתם חשים פיתוי גדול לעצור באחת המסעדות הדרוזיות הרבות כדי להעמיס קצת קלוריות. רגע... אמנם כבודן של מסעדות "עיקול הדרך" בכבודו מונח, אולם יש אלטרנטיבה טעימה יותר, אותנטית הרבה יותר ואפילו זולה יותר במרחק שתי ככרות משם.

מסעדת עין אל-תינה מחכה לכם ממש בצידה השני של מג'דל שמס. כל שעליכם לעשות הוא לפנות לתוך העיירה, להמשיך מזרחה בכיכר הראשונה ולעשות בדיוק את אותו הדבר גם בכיכר השניה. משם, מרחק מאות מטרים, תתעקל הדרך ותביא אתכם עד לקצה הציורי של הישוב הדרוזי.

לנגד עיניכם יתרוממו רכסי ענק שחלקם הישראלי מעובד ומיושב ומולם, בצד הסורי, רק טרשים מלוא העין. הא... וגם מבנה מסתורי, תחנת גבול, על גבעה לא גבוהה, היא גבעת הצעקות. לכאן מגיעים הדרוזים כדי ליצור קשר של צעקות עם קרוביהם השוכנים במדינה שממול. 

ממש כאן, בצד הכביש, מכריזה על עצמה בקול מבויש מעט מסעדת עין אל-תינה, דרוזית אותנטית שמצליחה להסתיר לא רק את מיקומה, אלא גם את מאכליה הטעימים שאינם מוזכרים בתפריט... לא להאמין!

התרשמות של מבקרים:

הלכנו על מגוון סלטים ועל אוכל דרוזי שכלל ממולאים, בעיקר קישואים ומנת תעד'ימא או אולי כפוּת (רשמנו על פתק את שני השמות...) – חיטה מבושלת עם פיסות צלעות כבש המוגשת בצלחת עמוקה. תחילה הגיעה מנת הסלטים שמחירה 20 ₪, והפילה אותנו שדודים לרגליה. 7 מיני סלטים בצלחות גדולות, כרוביות מטוגנות,חציל בטחינה, כרוב חריף, בורגול, פטריות חמות, סלט בצל וסומק – הכל כל כך טרי, כל כך טעים.

הפיתות הרחבות (לא דרוזיות!) היו חמות והבטן קרקרה. ניסינו ככל יכולתנו לא להגזים בזלילה ולהשאיר מקום לאוכל הדרוזי "ההוא", ובקושי הצלחנו. בינתיים הגיעו שתי משפחות ישראליות נוספות וגם הגיעו הקישואים והחיטה עם הכבש. ללקק את האצבעות, ולהזמין רק את זה. טעים, משביע, בכמות יפה ובמחירים שיגרמו לכם לאי נעימות אמיתית – 30 ₪ למנה!

סיימנו את הארוחה בתה חם על חשבון הבית. את הבקלאווה אכלנו על חשבוננו באחת הקונדיטוריות שבעיקול הכביש הראשי, ושם המחירים חזרו להיות גבוהים כמו שאנחנו מכירים.

באתר האינטרנט הצנוע מכריזה על עצמה המסעדה כי היא "המסעדה האקזוטית ביותר במזרח התיכון" (לא פחות ולא יותר!) וכי היא "מקנה לאורחיה אווירה כפרית, רגועה ושקטה. המסעדה מגישה תפריט עשיר העשוי ממגוון עשבי תיבול המדגישים את הטעם הדרוזי האותנטי." אנחנו מציעים שתנסו להתעלם מההגדרה הקצת מרחיבה הפותחת את התיאור, ולו מכיוון שאין באפשרותנו לבדוק את כל המסעדות במזרח התיכון לפני שנגבש דעה בעניין.

לגבי חלקו השני של המשפט – יש יסוד סביר להניח שיש מידה של אמת בדברים. נסו ותיהנו!

מסעדת עין אלתינה:

מכיוון קרית שמונה ממשיכים ישר עד הכיכר הראשונה (כיכר אסעד קנג), ממשיכים שמאלה בעליה עד הכיכר השניה. יורדים עם הכביש עד שמגיעים למסעדה. המסעדה פתוחה בין השעות 12:00-24:00.

טלפונים: 052-6369439 04-6983292

לגלריית תמונות לחץ כאן

תחזית מזג האוויר